Udział w rynku czołowych giełd kryptowalutowych przekracza $1T

Udział w rynku czołowych giełd kryptowalutowych przekracza $1T: Raport

W raporcie czytamy, że standardy KYC i AML dla giełd uległy znacznej poprawie w ciągu ostatnich czterech miesięcy.

Spośród 160 giełd kryptowalutowych przeanalizowanych w najnowszym raporcie, połowa kontroluje około 85% całkowitego udziału w rynku.

Zgodnie z opublikowanym dziś raportem CryptoCompare Research, giełdy, które firma analityczna oceniła jako „top tier“, Bitcoin Gemini zyskały 13% udziału w rynku od października 2020 do stycznia. To sprawiło, że udział w rynku tych 84 giełd wyniósł około 74%, z ponad 1 bilionem dolarów w aktywach.

CryptoCompare powiedział jednak, że odsetek ten prawdopodobnie wzrósł do 85% za styczeń. Biorąc pod uwagę, że całkowita kapitalizacja rynkowa wszystkich kryptowalut wynosi 1,47 biliona dolarów w momencie publikacji, udział rynkowy tych giełd może obecnie wynosić ponad 1,2 biliona dolarów.

Jednak jednym z bardziej znaczących powodów zwiększonego

Raport przypisał wzrost udziału w rynku detalicznym i profesjonalnym inwestorom kryptowalutowym zwracającym się ku giełdom o pozornie niższym ryzyku, gdy cena Bitcoina (BTC) skoczyła powyżej 20 000 USD pod koniec grudnia 2020 r. i 30 000 USD w styczniu.

Jednak jednym z bardziej znaczących powodów zwiększonego udziału w rynku może być CryptoCompare oceniający 16 więcej giełd jako „top tier“ niż w październiku 2020 roku – oznaczenie mające na celu zmierzenie poziomu ryzyka giełdy, a nie jej wyższości. Firma zauważyła, że wiele giełd stosuje się obecnie do „zaostrzonych“ wymogów Know Your Customer i Anti-Money Laundring. Wiele z nich zapewnia również większą przejrzystość i poprawia swój ogólny status operacyjny.

Według wyników CryptoCompare, 44% ze 160 analizowanych giełd oferuje możliwość „zapytania o pełne historyczne dane handlowe za pośrednictwem publicznego punktu końcowego API“, w porównaniu z 37% w lipcu 2020 r. Ponadto odsetek giełd ocenionych jako posiadające „słabe lub nieadekwatne“ systemy KYC według CipherTrace spadł z 44% w lipcu 2020 r. do 33% w styczniu.

Raport w szczególności wymienia Coinbase, Gemini, Bitstamp, Kraken, itBit i Luno jako „giełdy o najniższym ryzyku“. Inne, takie jak Binance, FTX, OKCoin, Huobi Global i Bitfinex są wymienione w kolejnej kategorii „niższego szczebla“.