Bitcoin Surges Above $9700 Helped by Rumor About PayPal’s Upcoming Fiat On-Ramp

W poniedziałek (22 czerwca), Bitcoin wzrósł powyżej $ 9.700 po niepotwierdzonym raporcie Coindesk, że dostawca rozwiązań płatności online PayPal przygotowuje się do zaoferowania w najbliższej przyszłości bezpośredniego zakupu i sprzedaży kryptograficznej dla swoich 325 milionów użytkowników.

Jedno z niepotwierdzonych źródeł poinformowało Coindesk, że oczekuje, iż PayPal uruchomi tę funkcję w ciągu najbliższych trzech miesięcy.

Raport Coindesk został opublikowany około godziny 17:00 UTC 22 czerwca.

Według danych z CryptoCompare, godzinę wcześniej, Bitcoin Profit handlował około 9.482 dolarów. Jak widać z 24-godzinnego wykresu cen BTC-USD poniżej, do 21:05 UTC 22 czerwca, tj. około czterech godzin po opublikowaniu raportu Coindesk, cena Bitcoina wzrosła powyżej poziomu 9.700 dolarów (po raz pierwszy od 11 czerwca):

24-godzinny wykres CC dla BTC-USD w dniu 23 czerwca 2020.png

Tom Shaughnessy, współzałożyciel kryptońskiego butiku Delphi Digital, zajmującego się badaniami i konsultacjami, uważa, że jeśli ta plotka jest prawdziwa, to „eBay będzie następny“.

Według CNBC, w piątek (19 czerwca), w nocie do klientów, Goldman Sachs „zaktualizował swoje trzy, sześć i 12-miesięczne prognozy cen złota do $ 1800/1900/2000/toz z $ 1600/1650/1800/toz i utrzymał swoją długą rekomendację handlu złotem w grudniu 2020“.

W nocie rzekomo jest napisane:

„Jednakże, jak twierdziliśmy w przeszłości, popyt inwestycyjny na złoto ma tendencję do wzrostu do wczesnej fazy ożywienia gospodarczego, napędzanego ciągłymi obawami o zadłużenie i niższymi realnymi stawkami…“.

„Jednocześnie widzimy znaczący powrót popytu konsumpcyjnego w EM, wzmocniony przez złagodzenie blokad i osłabienie dolara“.

W swoim raporcie CNBC wspomniał również, że James Steele, główny analityk HSBC ds. metali szlachetnych, powiedział w nocie z tego samego dnia, że „szerokie ożywienie gospodarcze nieuchronnie będzie miało wpływ na ceny złota, ale podstawowymi czynnikami wpływającymi na ceny złota powinny być: środowisko niskiej rentowności, znaczące bodźce fiskalne i monetarne oraz wpływ inflacji na ceny aktywów“.

Najwyraźniej Steele twierdzi również, że ostatnie napięcia na granicy indyjsko-chińskiej mogą również działać jako pozytywny katalizator dla złota:

„Dwa najbardziej zaludnione kraje Azji są również dwoma największymi na świecie importerami i konsumentami złota. Dalsza eskalacja ryzyka może spowodować większe zakupy złota“.

Wielu ludzi w przestrzeni kryptońskiej zdaje się wierzyć, że argumenty wysuwane w zeszły piątek przez Goldman Sachs i HSBC na poparcie złota mogą z łatwością odnieść się do Bitcoina.